BOMBA DIN PIAŢA AURORA! Proiectilul de 75 mm era în stare de funcţionare

Echipajul pirotehnic din cadrul Detaşamentului Târgovişte a fost solicitat în zona Pieţei “Aurora” din mun.Târgovişte unde, în urma unor săpături efectuate angajaţii unei firme care executau lucrări în zonă, a fost găsit un element de muniţie (proiectil exploziv calibrul 75 mm în stare de funcţionare).
Echipajul Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă al Primăriei Mun.Târgovişte a asigurat zona până ce echipajul pirotehnic de la I.S.U. „Basarab I” Dâmboviţa a ridicat elementul de muniţie, care a fost transportat în vederea depozitării şi distrugerii ulterioare într-un poligon specializat.
Sursa: ISU Dâmboviţa
Foto: Adevărul
Articol postat in categoria: ACTUALITATE

















