ZIUA IANUGURĂRILOR LA TITU! De astăzi, Centrul de Sănătate își intră în pâine

Astăzi, va fi deschis Centrul Multifuncțional Titu, unitate medicală cu internare de o zi care va funcționa pe structura fostului spital orășenesc.
Centrul Multifuncțional Titu va fi susținut nu doar de Primăria Titu, ci și de Consiliul Județean Dâmbovița, care va asigura spre exemplu transportul medicilor care nu sunt fin zonă.
Administrația locală se va îngriji de utilități: apă, canal, energie electrică, gaze naturale, iar Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște, în subordinea căruia va funcționa unitatea de la Titu, se va ocupa de partea medicală și decontările cu Casa de Sănătate.
De asemenea, tot astăzi, se inaugurează și o nouă sală de sport, respectiv în cadrul școlii Nr. 2 Titu Târg.

















