S-AU APRINS LUMINILE PASCALE ŞI LA TÂRGOVIŞTE! Peste 150 de ornamente ne încântă privirile în aceste zile

Aşa cum ne-a obişnuit, primarul Gabriel Boriga a aprins aseară luminile pascale în municipiul Târgovişte. La ora 21:30, edilul a apăsat butonul care a pus în funcţiune instalaţiile multicolore montate pe principalele artere rutiere din oraş, dar şi în parcuri.
O adevărată bucurie pentru copiii care trec pe înserat împreună cu părinţii sau bunicii pe străzile municipiului şi nu doar pentru ei.
Peste 150 de ornamente luminoase şi decorative, reprezentând iepuraşi, ouă, pitici, lumînări, inimioare, fundiţe etc, ne vor încânta privirile în aceste zile de curată sărbătoare.
Articol postat in categoria: ACTUALITATE

















