ECHIPAJUL DE POMPIERI VOLUNTARI DE LA GURA OCNIŢEI ESTE CEL MAI BUN DIN DÂMBOVIŢA şi va reprezenta judeţul la concursul naţional

Etapa judeţeană a concursurilor profesionale ale Serviciilor Voluntare pentru Situaţii de Urgenţă (SVSU) şi a Serviciilor Private pentru Situaţii de Urgenţă (SPSU), organizată de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Basarab I” Dâmboviţa a stabilit echipele care ne vor reprezenta la faza pe ţară.
Probele de concurs au fost:
-Ştafeta 4×100 m;
-Pista de îndemânare şi viteză;
-Realizarea dispozitivului de intervenție.
După întrecerea la cele trei probe, clasamentul general a fost următorul:
– Servicii Private pentru Situaţii de Urgenţă (SPSU)
locul I – SC GEO STING SRL Târgovişte;
locul II – SC ARCTIC SA Găeşti;
locul III – OMV ASET VI Muntenia Central.
– Servicii Voluntare pentru Situaţii de Urgenţă (SVSU)
locul I – SVSU Gura Ocniţei;
locul II – SVSU Aninoasa;
locul III – SVSU Târgovişte.
Serviciile clasate pe primul loc vor reprezenta judeţul Dâmboviţa la faza interjudeţeană a concursurilor, care se va desfăşura în perioada 03-05 iulie 2013, în Mun.Câmpulung din judeţul Argeş, unde vor participa şi echipajele reprezentative ale SVSU şi SPSU din judeţele Argeş, Teleorman, Giurgiu, Ilfov, Prahova şi Mun. Bucureşti.
Sursa: ISU Dâmboviţa

















