Știri, Muntenia-Sud, România|sâmbătă, iunie 27, 2026
Sunteți Aici Home » SOCIAL » ECHIPAJUL DE POMPIERI VOLUNTARI DE LA GURA OCNIŢEI ESTE CEL MAI BUN DIN DÂMBOVIŢA şi va reprezenta judeţul la concursul naţional

ECHIPAJUL DE POMPIERI VOLUNTARI DE LA GURA OCNIŢEI ESTE CEL MAI BUN DIN DÂMBOVIŢA şi va reprezenta judeţul la concursul naţional 

Etapa judeţeană a concursurilor profesionale ale Serviciilor Voluntare pentru Situaţii de Urgenţă (SVSU) şi a Serviciilor Private pentru Situaţii de Urgenţă (SPSU), organizată de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Basarab I” Dâmboviţa a stabilit echipele care ne vor reprezenta la faza pe ţară.

Probele de concurs au fost:
-Ştafeta 4×100 m;
-Pista de îndemânare şi viteză;
-Realizarea dispozitivului de intervenție.

După întrecerea la cele trei probe, clasamentul general a fost următorul:

– Servicii Private pentru Situaţii de Urgenţă (SPSU)

locul I – SC GEO STING SRL Târgovişte;
locul II – SC ARCTIC SA Găeşti;
locul III – OMV ASET VI Muntenia Central.

– Servicii Voluntare pentru Situaţii de Urgenţă (SVSU)

locul I – SVSU Gura Ocniţei;
locul II – SVSU Aninoasa;
locul III – SVSU Târgovişte.

Serviciile clasate pe primul loc vor reprezenta judeţul Dâmboviţa la faza interjudeţeană a concursurilor, care se va desfăşura în perioada 03-05 iulie 2013, în Mun.Câmpulung din judeţul Argeş, unde vor participa şi echipajele reprezentative ale SVSU şi SPSU din judeţele Argeş, Teleorman, Giurgiu, Ilfov, Prahova şi Mun. Bucureşti.

Sursa: ISU Dâmboviţa

View My Stats