AUTORITĂŢILE SE PREGĂTESC PENTRU VISCOL ŞI ZĂPADĂ! De-a lungul DN 71, Bucureşti-Târgovişte, se montează parazăpezi

Se anunţă ninsori abundente. În următoarele zile şi judeţul Dâmboviţa intră sub cod galben. Există riscul ca, din cauza viscolului, circulaţia rutieră să se desfăşoare cu dificultate pe unele segmente ale drumurilor naţionale şi judeţene.
Autorităţile au început, încă de ieri, montarea unor parazăpezi în zonele cu risc. Trebuie menţionat că nu am mai văzut în Dâmboviţa plase antizăpezi de ani de zile.
Articol postat in categoria: ACTUALITATE

















