ARGEŞ: Dâmboviţean, prins după ce a tâlhărit doi tineri în municipiul Piteşti

Azi-noapte, poliţiştii argeşeni l-au prins pe bărbatul care a tâlhărit doi tineri pe o stradă din Piteşti. Este vorba despre un dâmboviţean în vârstă de 23 de ani, de fel din comuna Gura Ocniţei. Sub ameninţare, acesta le-a sustras victimelor sale două telefoane mobile, evaluate la sumade 1.500 de lei.
La scurt timp de la comiterea infracţiunii, oamenii legii l-au identificat într-un taximetru, cu care se deplasa spre oraşul Găeşti. Cu sprijinul poliţiştilor găeşteni, bărbatul a fost imobilizat şi condus la Piteşti pentru audieri.
În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea infracţiunii de tâlhărie calificată, iar bărbatul a fost reţinut pe bază de ordonanţă pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti cu propunere de arestare preventivă.

















