VREA VICEPREŞEDINTE PE REGIUNE! Adrian Ţuţuianu va candida pentru această funcţie la Congresul PSD de la sfârşitul săptămânii

Ani la rând, social-democraţii dâmboviţeni au fost reprezentaţi în structurile centrale de fostul lor preşedinte, deputatul Ion Stan. Din 2010 însă, de când acesta a pierdut alegerile pentru funcţia de vicepreşedinte PSD, au rămas ai nimănui!
Situaţia se va schimba în urma alegerilor de la sfârşitul săptămânii. Adrian Ţuţuianu şi Rovana Plumb vor candida pentru a ocupa o funcţie de vicepreşedinte. Ţuţuianu vrea regiunea, iar Plumb se va lupta pentru una din cele cinci funcţii rezervate femeilor.
Aşadar, judeţul are şanse să fie de anul acesta reprezentat în structurile de conducere ale PSD de doi dâmboviţeni. Ce-i drept, şanse mai multe are Rovana Plumb, fiindcă, se ştie, sunt puţine femeile PSD-iste cu adevărat puternice, iar Plumb este între ele. Cât îl priveşte pe liderul social-democraţilor dâmboviţeni, Adrian Ţuţuianu, se pare că acesta se bate cu Mircea Cosma de la Prahova şi cu Silvian Ciupercă de la Ialomiţa. Evident, noi ne dorim să câştige reprezentantul Dâmboviţei, că poate aşa judeţul va avea mai multă trecere la Bucureşti.

















