Știri, Muntenia-Sud, România|miercuri, iunie 24, 2026
Sunteți Aici Home » Sud-Muntenia » Dâmboviţa » VOLUNTARIAT pentru ecologizarea Peşterii Ialomiţa şi a traseelor turistice din Bucegi

VOLUNTARIAT pentru ecologizarea Peşterii Ialomiţa şi a traseelor turistice din Bucegi 

Complexul Național Muzeal ”Curtea Domnească” şi Serviciul Public Județean Salvamont Salvaspeo Dâmbovița organizează, sâmbătă şi duminică, în colaborare cu Primăria Comunei Moroieni şi Alpin Club ”Pro-Mont” Bucureşti, o acţiune de ecologizare a Peşterii Ialomiței Bucegi şi a traseelor adiacente platoului Padina – Peştera. Vor participa voluntari şi angajaţi ai instituţiilor iniţiatoare.

Dincolo de a curăţa zona de gunoaie, se doreşte ca acest exemplu să fie urmat în viitor de toţi cei care lasă în natură tot felul de materiale care nu sunt biodegradabile şi poluează mediul înconjurător.

View My Stats