VOLEI: CSM Târgovişte a câştigat Cupa României

Echipa lui Zoran Terzic s-a distrat în finală cu CSM Bucureşti, impunându-se cu un scurt, dar categoric 3-0! Pe sferturi a fost 25-20, 26-24 şi 25-23, rezultat ce aduce în vitrina Clubului primul trofeu de acest gen din istoria voleiului târgoviştean.
Joi şi vineri CSM va întâlni, în semifinalele campionatului, echipa pe care a învins-o astăzi în finala Cupei, partidele urmând să se desfăşoare la Bucureşti. 1 la 1 este scorul la general între cele două formaţii.
Sursa material: csmtargoviste.ro
Sursa foto: Facebook Gabi Boriga
Articol postat in categoria: SPORT

















