VOLEI: Antrenorul Dragan Nesic, foarte aproape de despărțirea de CSM Târgovişte!

Sârbul Dragan Nesic păstrează șanse reduse de a mai fi antrenorul echipei de volei feminin al Clubului Sportiv Municipal Târgoviște în sezonul 2017-2018. Ratarea primelor două locuri în ultima stagiune duce conducerea clubului dâmbovițean să-l tragă pe linie moartă pe tehnicianul care câștigat doar bronzul cu formația de lângă Turnul Chindiei, după ce aceasta a terminat pe locul 3 în Divizia A1. Președintele Ciprian Prisăcaru spune că în curând se va face o analiză completă a echipei, iar apoi se vor lua mai multe decizii în rândul acesteia.
“Urmează să facem o analiză echipei. Conducerea tehnică nu se află în cea mai bună postură pentru că în momentul când eu am ajuns la club obiectivul era locul 1, în iarnă acesta s-a schimbat în locul 2, dar în cele din urmă, antrenorul nu a putut îndeplini nici unul. După ce o să prezint raportul de activitate Consiuliului Local și domnului primar Cristian Stan vom stabili împreună despre treaba asta”, ne-a declarat conducătorul clubului târgoviștean.
CSM Târgoviște a ratat locul 2 în campionat după ce s-a înclinat neșateptat cu CSM Lugoj, cu scorul de 1-3, în ultima etapă a campionatului. Până la disputa din Banat, gruparea târgovișteană își asigurase acest loc în urma unei victorii senzaționale obținute pe teren propriu cu CSM București, formație care a devenit în cele din urmă vicecampioana României.
Ionuț Parghel

















