SCANDALOS! Un copil de 7 ani a murit la Spitalul din Curtea de Argeş, la 24 de ore după internare

Foto: proarges
Un copil de 7 ani a murit la Spitalul din Curtea de Argeş, la 24 de ore după internare. Diagnosticul pus iniţial a fost de enterocolită. Părinţii acuză medicul de malpraxis şi au depus la Parchet o plângere penală.
Potrivit publicaţiei proargeş, băieţelul a fost internat la sfârşitul săptămânii trecute cu dureri de burtă, febră şi vărsături. Medicul i-a pus diagnosticul de enterocolită şi a început tratamentul. A doua zi, copilul a murit.
Conducerea spitalului a precizat că simptomele pe care le avea băieţelul nu indicau un caz grav, care să necesite analize suplimentare sau transferul la o altă unitate medicală.

















