Restauraţie PDL la Inspectoratul Şcolar Dâmboviţa?

Se fac auzite tot mai multe voci care susţin că la Inspectoratul Şcolar Dâmboviţa se face, în aceste momente, o regrupare pe funcţii a foştilor PDL-işti. Ba mai mult, spun unii, că se încearcă chiar schimbarea directorilor de şcoli pe criterii politice. Zvonurile au ajuns şi la urechea preşedintelui PSD – Adrian Ţuţuianu, care a afirmat că va cerceta să vadă ce se confirmă şi ce nu. Oricum, nu iese fum fără o bâjă de foc. Noi vom reveni cu detalii.

















