Știri, Muntenia-Sud, România|joi, iunie 25, 2026
Sunteți Aici Home » SPORT » RADIO ORIENTARE: Juniorii Târgoviştei, aur, argint şi bronz la CN de Tineret

RADIO ORIENTARE: Juniorii Târgoviştei, aur, argint şi bronz la CN de Tineret 

Juniorii echipei de Radio Orientare de la CSM Târgovişte – Claudiu Anghelescu, Stefan Olteanu si Sorana Scortea s-au întors victorioşi de la Campionatele Naţionale de Tineret 2015, organizate în pădurile din zona oraşului Satu Mare.

În proba de 144 MHz, Claudiu Anghelescu a obtinut argintul la M14, Stefan Olteanu – medalia de bronz la M16, în timp ce debutanta Sorana Scortea a obţinut medalia de bronz, cucerind astfel prima sa medalie într-un Campionat Naţional.

În proba de 3,5 MHz, juniorii târgovişteni au făcut un pas înainte în clasament, Ştefan Olteanu câştigand medalia de argint şi Claudiu Anghelescu medalia de aur şi, totodata, titlul de Campion Naţional 2015 la categoria M14. Cei doi se află pe podiumul Campionatelor Naţionale de Tineret încă din 2011.

Luna aceasta vor urma trei competiţii importante pentru restul lotului de Radio Orientare din Dâmboviţa: Cupa Marii Negre (9 – 12 iulie), Campionatele Balcanice (17 – 19 iulie), Campionatele Nationale pe Echipe (23 – 26 iulie).

View My Stats