Mită electorală în biciclete?
În Primăria Produlești s-a consumat ieri un incident mai puțin obișnuit. Mai mulți angajați ai instituției au primit în dar câte o bicicletă, se pare de la o persoană implicată în campania electorală.Sesizat cu privire la acest aspect, șeful unui partid politic din județ a mers val-vârtej la fața locului și a reușit să pună mâna pe una dintre biciclete. Imediat, femeia rămasă fără cadou a reclamat la Poliție furtul.
În același timp, la poliție s-a înregistrat și o plângere cum că bicicleta cu pricina constituie mită electorală. Oamenii legii efectuează cercetări.

















