Știri, Muntenia-Sud, România|joi, iunie 25, 2026
Sunteți Aici Home » SPORT » LUPTE: Sportivii de la CSŞ Târgovişte s-au întors învingători de la Motru

LUPTE: Sportivii de la CSŞ Târgovişte s-au întors învingători de la Motru 

Cei mai mici reprezentanţi ai Clubului Sportiv Şcolar Târgovişte au încheiat în forţă Cupa Municipiului Motru la lupte libere, pentru cadeţi şi copii. Cei mai mulţi dintre luptătorii clubul dâmboviţean care s-au înscris în puternicul concurs din zona Olteniei au reuşit să termine pe podium.

Dintre elevii lui Cornel Cornea, cel mai bun rezultat a fost obţinut de Antonio Coman, sportiv ce a încheiat pe primul loc întrecerea destinată categoriei +73 de kilograme. Din delegaţia dâmboviţeană, pe locul secund s-au clasat Adrian Bârdeş (66 kg) şi Simona Ştefania Ionescu (52 kg), ambii sportivi suferind înfrângeri în ultimul act al concursului. De asemenea, la capătul eşecurilor din finalele mici, Roxana Matei (55 kg), Tania Ionescu (48 kg) şi Elena Nae (35 kg) au terminat pe ultima treaptă a podiumului de premiere.

Evoluţiile pozitive realizate de luptătorii dâmboviţeni în Oltenia i-au dus pe micii luptătorii dâmboviţeni să îndeplinească cu brio obiectivele la Cupa Municipiului Motru.

Ionuţ Parghel

lupte CSS targoviste 1

View My Stats