KARATE: Munteanu Sport Club Târgovişte, trei medalii obţinute la Barcelona!

Nouă sportivi din cadrul Asociaţiei „Munteanu Sport Club” Târgovişte au făcut parte din lotul României pentru Campionatul Internaţional de Karate & Kobudo – Hayashi Ha Shito Ryu Kai pentru copii, cadeţi, juniori, seniori şi veterani, ediţia a VIII-a, care s-a desfăşurat în Spania, la Barcelona, la sfârşitul lunii iulie 2017. La acest turneu internaţional au participat 800 de sportivi din 23 de ţări.
Târgoviştenii s-au întors acasă cu trei medalii, una de aur (echipa de Kumite fete, 10-11 ani: Ana Maria Hura-Tudor, Irina Maria Vişan, împreună cu Ştefania Huiu şi Alecsia Preda de la CS Târgovişte) şi două de argint (Kumite băieţi, 10-11 ani – Mihai Alexandru Stan şi Kumite fete, 10-11 ani – Ana Maria Hura-Tudor), trei locuri V, un loc VI, trei locuri VII şi un loc IX.
„Comportament foarte bun au avut toţi sportivii clubului, la toate probele”, spune antrenorul Daniel Munteanu, care a făcut parte din Comisia de Arbitraj.
Lotul Asociaţiei „Munteanu Sport Club” care a făcut deplasarea la Barcelorna: Ana maria Hura-Tudor, Irina Maria Vişan, Mihai Alexandru Stan, Theodor Cristian Mihai, Alexandru Mihai Claudiu Vede, Robert Ioan Hrişcă, Radu Daniel Popa, Marius Sebastian Roşu şi Laurenţiu Roşu.

















