ITALIA NE TRIMITE INVESTITORI, NOI LE DĂM LA SCHIMB INFRACTORI! Ziariştii din Peninsulă sunt critici la adresa României

Doi editorialiști de la ziarul italian „Il Giornale” au publicat ieri un articol deosebit de critic la adresa relațiilor dintre România și Italia. Gazetarii insistă pe ideea că România are numai de câștigat în detrimentul Italiei.
Concluzia autorilor ar fi că în peninsulă, de la noi, nu ajung decât infractori, persoane certate cu legea. În schimb, din Italia sosesc în România întreprinzători, oameni care investesc în țara noastră.
VEZI ARTICOLUL GAZETARILOR ITALIENI
Articol postat in categoria: ROMANI IN LUME

















