Știri, Muntenia-Sud, România|miercuri, iunie 17, 2026
Sunteți Aici Home » SOCIAL » ÎI PLĂCEAU RAMELE ORNAMENTALE! Polițiștii l-au prins în flagrant în timp ce le fura dintr-un magazin

ÎI PLĂCEAU RAMELE ORNAMENTALE! Polițiștii l-au prins în flagrant în timp ce le fura dintr-un magazin 

Patrula de ordine şi siguranţă publică din cadrul Poliţiei Municipiului Târgovişte a surprins în flagrant un tânăr, în timp ce sustragea din incinta unei societăţi comerciale mai multe rame ornamentale din fontă.

Tânărul, identificat ca fiind C.F., de 18 ani, a pătruns fără drept în incinta unei societăţi comerciale, situate pe strada Petru Cercel din Târgovişte, de unde a sustras 11 rame ornamentale, a căror valoare însumează 4200 de lei.

Bunurile sustrase au fost recuperate în totalitate şi predate părţii vătămate.
Pe numele tânărului, poliţiştii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat, acesta fiind reţinut de poliţişti pe bază de ordonanţă pentru 24 de ore.

Astăzi, 28 ianuarie 2013, tânărul urmează a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Târgovişte, cu propunere de arestare preventivă.

 Sursa: IPJ Dâmbovița

View My Stats