Cabanele Horoabele şi Lăptici au fost privatizate

Puţini sunt dâmboviţenii care ştiu că cele două cabane tip motel construite de Direcţia Silvică Târgovişte în munţi Bucegi au fost vândute. Horoabele şi Lăptici, două imobile de lux au intrat în proprietate privată.
Horoabele a fost cumpărată de o firmă care se pare că are în spate lideri politici dâmboviţeni, iar Lăptici aparţine Asociaţiei de vânătoare Dunărea 2007, care administrează un important fond de vânătoare şi care nu a ştiut să ţină sub control urşii care au făcut ravagii.
Rovana Plumb a promis, pe un ton nu prea convingător, că va verifica modul în care s-au efectuat privatizările.
Cert este că Direcţia Silvică Târgovişte nu mai dispune de nici o cabană în zona montană.
Articol postat in categoria: DEZVĂLUIRI

















