Știri, Muntenia-Sud, România|miercuri, iunie 24, 2026
Sunteți Aici Home » Sud-Muntenia » Giurgiu » GIURGIU: Un funcţionar din Primăria Stăneşti şi-a însuşit banii încasaţi de la contribuabili

GIURGIU: Un funcţionar din Primăria Stăneşti şi-a însuşit banii încasaţi de la contribuabili 

C.N., funcţionar public în cadrul Primăriei Stăneşti, judeţul Giurgiu, este cercetat penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de delapidare şi fals intelectual. Potrivit IPJ Giurgiu, bărbatul, în vârstă de 47 de ani, a falsificat 38 de borderouri centralizatoare ale chitanţelor emise cu ocazia încasării unor taxe, înscriind în acestea sume mai mici decât valoarea încasată de la contribuabili. În acest mod, funcţionarul şi-a însuşit suma de 26.717 lei. Faptele s-au petrecut în perioada 08.11.2013 – 27.08.2015.

View My Stats