Știri, Muntenia-Sud, România|joi, iunie 25, 2026
Sunteți Aici Home » Sud-Muntenia » Giurgiu » GIURGIU: Jandarmii s-au transformat în mesagerii lui Moş Crăciun pentru 110 tineri bolnavi

GIURGIU: Jandarmii s-au transformat în mesagerii lui Moş Crăciun pentru 110 tineri bolnavi 

De peste 15 ani, a devenit o tradiţie pentru reprezentanții Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Giurgiu ca, în preajma sărbătorilor de iarnă, să aducă o rază de lumină în inima adolescenţilor care fac parte din Asociaţiile „Viaţă şi Speranţă 2003” şi „Licurici”.

De fiecare dată, membrii asociațiilor primesc jandarmii în mijlocul lor cu inima deschisă şi, măcar pentru o clipă, uită de problemele de sănătate cu care se confruntă. În total, 110 tineri s-au bucurat de darurile oferite de militarii jandarmi.

View My Stats