FOTBAL: Juniorii B de la Chindia, victorie cu Dinamo pentru semifinale!

Juniorii B de la Chindia Târgovişte au reuşit în această după-amiază calificarea în semifinalele Campionatului Naţional. Această performanţă a fost realizată după ce s-a obţinut o victorie împotriva lui Dinamo Bucureşti (1-0), în al doilea meci din cadrul turneului zonal, şi totodată s-a profitat de succesul Şcolii de Fotbal Gică Popescu, în disputa cu Farul Constanţa (3-0).
În condiţiile existente, Chindia se află pe primul loc în grupa A, cu maximum de puncte (6) şi indiferent de ultima etapă aceasta este calificată în „careul de aşi” al competiţiei.
În disputa cu Dinamo, echipa lui Irinel Voicu şi-a asigurat victoria la începutul reprizei a doua, când Cobori a marcat singurul gol al meciului. Pentru înfruntarea cu alb-roşii, Chindia a mizat pe o formulă de echipă alcătuit din Aioani – Călin, Neaga, Gheorghe, Năstase – Vârtej, V. Matei, G. Matei, Cobori – Neguţ, Oprescu, iar din actul secund pe teren au mai intrat Creţu, Niţă, Andronache, Constantinescu, Grigore.
În ultimul joc din grupă (joi, ora 11:00, stadion „Farul”), gruparea de lângă Turnul Chindiei va înfrunta pe Farul Constanţa.
Ionuţ Parghel

















