FOTBAL: Flacăra Moreni a reluat antrenamentele

Flacăra Moreni a dat, ieri, startul pregătirii pentru partea secundă a Ligii a 4-a. Sub comanda antrenorului Gabriel Paraschiv, la stadionul „Pompieri”, s-au prezentat toţi componenţii lotului. Primul antrenament al „lupilor” a constat în alergări uşoare pentru reacomodarea la efort.
În perioada 1-6 februarie, galben-albaştrii vor efectua un cantonament centralizat, iar, potrivit conducerii tehnice, antrenamentele „vor fi unele spartane”. La sfârşitul acestei săptămâni, morenarii vor efectua un joc şcoală, iar pe 30 ianuarie susţin primul joc de verificare în compania Unirii Colibaşi. Cel mai probabil, lotul cu care Flacăra va începe returul campionatului va cuprinde 22 de jucători.
„Îmi doresc ca toţi băieţii să fie sănătoşi şi să acumulăm cât mai multe lucruri pozitive după pregătirea de iarnă. Jucătorii trebuie să înţeleagă că în această perioadă trebuie să se antreneze la capacitate maximă pentru a putea rezista pe întreaga durată a anului. Vor urma antrenamente spartane, pentru că nu mai putem face niciun pas greşit. Oraşul Moreni merită în cel mai scurt timp o echipă la nivel naţional”, ne-a declarat Gabriel Paraschiv.
După Adrian Pârvu, care a plecat la muncă în străinătate, Flacăra l-ar putea pierde şi pe Tocan, jucător ce dă probe la o echipă din Spania.
Lotul morenar prezent la reunire: Panaite, A. Preda – portari, Mocanu, Matei, Acasandrei, Timofte, Tronaru, Palamariu, M. Plăcintă, L. Plăcintă, Huţuşoru, Năstase, Drăgan, Cârnaru, Nedelcu, Bergheaua, Guţă, V. Preda, A. Negrea, Scurtu şi Iliescu – jucători de câmp.
Ionuţ Parghel

















