FOTBAL FEMININ: CSȘ Târgoviște, al treilea succes în Superligă

CSȘ Târgoviște a găsit din nou gustul victoriei în Superligă! Gruparea dâmbovițeană a dat de pământ cu Heniu Prundu Bârgăului, într-un meci pe care dâmbovițencele l-au controlat de la un capăt la altul. Echipa lui Mihai Tătăranu a trecut, pe teren propriu, de codașa întrecerii cu scorul de 4-1, în urma reușitelor semnate de Ș. Burcea, M. Neacșu, I. Oprescu și F. Ionescu.
Până la disputa cu formația din Prundu Bârgăului, CSȘ a suferit trei eșecuri consecutive cu Navobi Iași, CFR Timișoara și Olimpia Cluj. După succesul cu Heniu gruparea dâmbovițeană se menține pe locul 6 cu 10 acumulate. CSȘ va înfrunta în ultima etapă a turului de campionat pe Fair-Play București, în deplasare.
Ionuț Parghel
Articol postat in categoria: SPORT

















