FOTBAL: FC Aninoasa, în căutare de atacanţi

FC Aninoasa se află foarte aproape de a-şi întări linia de atac pentru noul sezon al Ligii al 3-a. Divizionara C tratează achiziţionarea lui Ştefan Săndulescu, atacant ce a jucat campionatul trecut la FCM Târgovişte. Oficialii Aninoasei speră să ajungă la o înţelegere cu jucătorul morenar, aşa cum au realizat şi cu Coman, fostul său coleg de la Municipal.
Conducătorii echipei dâmboviţene vor să-l coopteze în lot pe „Sandi” cât mai repede pentru că Moţoi a lăsat de înţeles că nu mai poate continua la Aninoasa din cauza serviciului. Săndulescu se află în pregătiri cu Aninoasa şi încearcă să se integreze cât mai repede în angrenajul condus de „Gâlmă”.
Un alt atacant pe care Aninoasa îl doreşte în lot este şi Negrei, jucător sosit în probe de la GŞA Nucet. Cu aproape o lună înainte de startul campionatului, formaţia din apropierea Târgoviştei a bifat patru transferuri: Coman (FCM Târgovişte), Leotescu (Bradul Moroieni), Neacşu şi Cernea (ambii de la Chindia Târgovişte). Conducătorii Aninoasei îşi doresc ca echipa să beneficieze în noua stagiune de un lot alcătuit din 21-22 de jucători.
Ionuţ Parghel

















