Știri, Muntenia-Sud, România|joi, iunie 25, 2026
Sunteți Aici Home » SPORT » FOTBAL: Două remize și o înfrângere pentru echipele dâmbovițene în prima etapă a Ligii a 3-a

FOTBAL: Două remize și o înfrângere pentru echipele dâmbovițene în prima etapă a Ligii a 3-a 

Prima etapă a Ligii a 3-a nu a adus nicio victorie în contul vreunei echipe dâmbovițene. FC Aninoasa a încheiat nedecis disputa cu FCM Alexandria (0-0), la fel cum a făcut-o și Flacăra Moreni (1-1), în confruntarea cu Atletic Bradu. Pentru “lupii” de pe Cricov, singurul gol a fost reușit de Acasandrei, în prima repriză a întâlnirii.

În schimb, cea de-a treia reprezentantă a județului, Urban Titu, a fost depășită, în deplasare, de Sporting Roșiori, cu 1-2. Dacă pentru Aninoasa debutul în campionat a fost unul încurajator, unde doar neșansa a făcut să nu bifeze toate punctele, pentru Flacăra și Titu, actualul sezon se anunță a fi unul destul de greu.

Ionuț Parghel

View My Stats