Florin Popescu a pierdut Colegiul Târgoviște, dar este deputat după redistribuire

Procesul de redistribuire le-a dat dâmbovițenilor încă patru parlamentari, trei deputați – Florin Popescu (ARD), Iulian Vladu (ARD), Popa Radu Mihai (PPDD) și un senator – Isăilă Marius Ovidiu (ARD).
A rămas pe afară Ana George Bogdan (Body), care a pierdut redistribuirea în favoarea colegului său Popa Radu Mihai.
În total, dâmbovițenii vor fi reprezentați în Parlamentul României de 15 aleși, 11 de la USL, 3 – ARD și 1 – PPDD.

















