Știri, Muntenia-Sud, România|miercuri, iunie 17, 2026
Sunteți Aici Home » ÎNVĂŢĂMÂNT » ELEVII PUȘI SĂ PLĂTEASCĂ PENTRU… DAUNE VIRTUALE! Se întâmplă la Găești, sub amenințarea neîncheierii mediilor

ELEVII PUȘI SĂ PLĂTEASCĂ PENTRU… DAUNE VIRTUALE! Se întâmplă la Găești, sub amenințarea neîncheierii mediilor 

Fapte incredibile la Liceul Iordache Golescu din Găești! Părinții se plâng că acum, la final de an școlar, elevilor li se cer bani pentru plata unor daune produse instituției de învățământ. Chiar dacă nu a fost produsă nici o stricăciune!

Copiii sunt amenințați că rămân cu mediile neîncheiate dacă nu se achită de această obligație! Părinții, de teama unor eventuale răzbunări, nu au reclamat acest abuz la Inspectoratul Școlar Dâmbovița. Au decis să plătească!

View My Stats