DRAGNEA l-a felicitat pe Cristian STAN pentru că a scos-o la capăt cu bazinul olimpic

Preşedintele PSD Liviu Dragnea s-a aflat astăzi la Târgovişte pentru a-şi exprima susţinerea pentru candidatul Cristian Daniel Stan, la fotoliul de primar al municipiului. Oaspetele a mers pe şantierul Complexului de Turism şi Nataţie din zona fostei Baze de Agrement Crizantema din Târgovişte. Liviu Dragnea a vizitat bazinul olimpic, inima centrului, aflat acum în prag de finalizare. Preşedintele PSD a fost impresionat de cum arată acest obiectiv de mare deschidere pentru sportul şi turismul târgoviştean, de modul alert în care au decurs în ultimele luni lucrările.

Dragnea l-a felicitat pe Cristian Stan pentru implicarea sa în derularea acestui proiect de anvergură. Preşedintele PSD a spus că actuala administraţie a Târgoviştei a preluat şi dus la finalizare un proiect gestionat prost de fosta conducere a Primăriei, o investiţie cu mari carenţe de proiectare, fără să fie asigurată partea de cofinanţare, existând riscul să fie returnate fondurile europene folosite pentru derulare.

„Colegul nostru Cristian Stan s-a implicat foarte mult, a salvat acest proiect, şi acum îmi dă garanţia că va fi un primar foarte bun pentru Târgovişte. Acest obiectiv deosebit de frumos şi de util va reprezenta o bucurie uriaşă pentru copii şi pentru tineri. De asemenea, aici se pot organiza competiţii sportive. Copiii nu vor mai fi nevoiţi să plece la Piteşti pentru a practica înotul. Vor avea acasă tot ceea ce le trebuie”, a declarat Liviu Dragnea, care a promis că va veni cu mare plăcere la inaugurare, dacă va fi invitat.
Material realizat de SC INCOMOD MEDIA SRL, la comanda PSD Dâmboviţa, Cod mandatar 21160002

















