DÂMBOVIŢA: Tragedie într-o pădure din apropierea satului Scheiu de Sus, comuna Ludeşti!

FOTO ARHIVĂ (Sursa: Adevărul)
O femeie de 67 de ani a murit, ieri după-amiază, după ce a fost izbită în cap de o creangă groasă desprinsă dintr-un arbore. Spun oamenii că bătrâna se afla în pădure cu feciorul său. Bărbatul tăia un copac în apropiere. Din arborele sub care se afla mama sa, probabil din cauza trepidaţiilor, a zgomotului produs sau, pur şi simplu, acesta a fost destinul, s-a rupt o creangă care a pornit vijelios spre pământ.
Femeia nu a mai avut nicio scăpare. Bucata de lemn i-a pătruns în cap, omorând-o pe loc. Poliţia efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a circumstanţelor în care s-a produs accidentul.

















