Știri, Muntenia-Sud, România|joi, iunie 25, 2026
Sunteți Aici Home » Sud-Muntenia » Dâmboviţa » DÂMBOVIŢA: Tânăr din Găeşti, salvat din ştreang de un poliţist cu iniţiativă

DÂMBOVIŢA: Tânăr din Găeşti, salvat din ştreang de un poliţist cu iniţiativă 

Astăzi, s-a vorbit în oraşul Găeşti, din judeţul Dâmboviţa, despre agentul şef principal de poliţie Iulică Necula, care a reuşit, noaptea-trecută, să salveze de la moarte un tânăr de 26 de ani, care îşi pusese ştreangul de gât în podul locuinţei.

Soţia bărbatului a sunat la 112, spunând disperată că acesta încearcă să se sinucidă. Oamenii legii au ajuns rapid la locuinţa celor doi, iar agentul şef principal Iulică Necula este cel care s-a urcat în pod şi i-a desfăcut tânărului de 26 de ani sfoara din jurul gâtului, oferindu-i, practic, o nouă şansă la viaţă.

View My Stats