DÂMBOVIŢA: Tânăr din Găeşti, salvat din ştreang de un poliţist cu iniţiativă

Astăzi, s-a vorbit în oraşul Găeşti, din judeţul Dâmboviţa, despre agentul şef principal de poliţie Iulică Necula, care a reuşit, noaptea-trecută, să salveze de la moarte un tânăr de 26 de ani, care îşi pusese ştreangul de gât în podul locuinţei.
Soţia bărbatului a sunat la 112, spunând disperată că acesta încearcă să se sinucidă. Oamenii legii au ajuns rapid la locuinţa celor doi, iar agentul şef principal Iulică Necula este cel care s-a urcat în pod şi i-a desfăcut tânărului de 26 de ani sfoara din jurul gâtului, oferindu-i, practic, o nouă şansă la viaţă.

















