Știri, Muntenia-Sud, România|joi, iunie 25, 2026
Sunteți Aici Home » ALEGERI » DÂMBOVIŢA: „Civic Alert”, soluţia lui Vlad Oprea pentru o comunicare 100% cu locuitorii din Titu

DÂMBOVIŢA: „Civic Alert”, soluţia lui Vlad Oprea pentru o comunicare 100% cu locuitorii din Titu 

La Titu, campania electorală va fi deosebit de dură. Confruntarea se va da între Vlad Oprea, candidatul PSD pentru funcţia de primar, şi edilul în funcţie, Traian Niculae – reprezentant PNL.

Oprea, care a îndeplinit până anul trecut funcţia ce viceprimar al oraşului, apoi pe cea de consilier al primarului municipiului Târgovişte, este antrenat în problemele administraţiei publice locale, ştie care sunt nevoile concetăţenilor săi, care sunt programele prioritare de dezvoltare locală.

vlad oprea

Astăzi, Vlad Oprea a apărut alături de deputatul Ionuţ Săvoiu, preşedintele interimar al PSD Titu, pentru a-şi prezenta o parte a echipei de campanie, alcătuită din tineri pregătiţi să intre pe frontul electoral. De asemenea, a dezvăluit câteva dintre proiectele pe care intenţionează să le materializeze imediat ce va câştiga mandatul de primar.

Tânărul candidat şi-a propus, în premieră în judeţul Dâmboviţa, să pună în funcţiune la Titu sistemul „Civic Alert”. Este vorba de o platformă de comunicare online între cetăţean şi autorităţi. Locuitorii oraşului vor putea trimite sesizări, informaţii, fotografii, propuneri direct, în timp util, de pe telefonul mobil sau de pe calculator.

Toate mesajele vor fi gestionate de un responsabil, triate în funcţie de importanţă şi dirijate spre rezolvare către compartimentele de specialitate din cadrul Primăriei. Vlad Oprea promite că soluţionarea problemelor va fi la fel de rapidă. Prin „Civic Alert” reprezentanţii administraţiei publice locale vor fi 24 de ore din 24 în contact cu cetăţeanul. Sistemul a mai fost implementat cu succes la Timişoara.

View My Stats