Știri, Muntenia-Sud, România|sâmbătă, iunie 27, 2026
Sunteți Aici Home » Sud-Muntenia » Dâmboviţa » DÂMBOVIŢA: Începe campania electorală! Politicienii ne plâng de milă

DÂMBOVIŢA: Începe campania electorală! Politicienii ne plâng de milă 

Greii PDL au descoperit brusc, acum în pragul alegerilor europarlamentare, că judeţul Dâmboviţa este în cădere liberă. Vasile Blaga – preşedintele PDL, Theodor Stolojan – primul pe lista de candidaţi pentru Parlamentul European şi Traian Ungureanu – europarlamentar şi candidat din poziţia a III-a pe listă au vorbit despre economia judeţului care ne plasează pe un dezastruos loc 23, despre şomajul în rândul tinerilor şi, evident, despre soluţiile pe care le au pentru rezolvarea problemelor românilor.

„PDL abordează alegerile europarlamentare cu fruntea sus. Avem cea mai competentă listă de candidaţi, avem o platformă electorală clară şi avem un patid mobilizat. Suntem în competiţie cu toate partidele, însă adevăratul nostru adversar este PSD. Guvernul Ponta III demonstrează că poate guverna mai prost decât oricare guvern de până acum. Sunt adversarii României”, a declarat Vasile Blaga.

Ca şi în trecut, Theodor Stolojan  – omul care a primit sprijinul necondiţionat al dâmboviţenilor le-a promis acestora că va fi mai des alături de ei. Să sperăm că de data aceasta se va ţine de cuvânt. Nu este suficient să le vorbească de fiecare dată despre implicarea în proiectele privind înfiinţarea Universităţii Valahia şi a Centrului Renault de la Titu. Oamenii au nevoie constant de sprijin, mai ales în condiţiile în care viaţa li se îngreunează zi de zi.

View My Stats