Știri, Muntenia-Sud, România|vineri, iunie 26, 2026
Sunteți Aici Home » ALEGERI » CĂLĂRAŞI: Preşedintele CJ Răducu Filipescu a votat pentru normalitate

CĂLĂRAŞI: Preşedintele CJ Răducu Filipescu a votat pentru normalitate 

Preşedintele Consiliului Judeţean Călăraşi – Răducu Filipescu şi-a exercitat dreptul la vot cu speranţa că va urma un tur II între Ponta şi Iohannis.

„Am venit astăzi să votez, în primul rând pentru normalitate, avem nevoie de o ţară normală, avem nevoie de un preşedinte normal, un preşedinte care să ţină la poporul lui, un preşedinte care să nu mintă când respiră, un preşedinte care să aibă un program, şi nu mă tem să spun că l-am votat pe Klaus Iohannis, care are un program.

Nutresc speranţa că va fi un turul doi între Ponta şi Iohannis, iar dacă românii vor ieşi la vot şi există speranţa că vor ieşi foarte mulţi români la vot, câştigătorul va fi Klaus Iohannis. Astfel vom avea un preşedinte normal într-o ţară normală, aşa cum ne dorim toţi s-o avem şi să trăim cu copiii noştri în linişte şi bunăstare”, a declarat Răducu Filipescu.

View My Stats