Știri, Muntenia-Sud, România|sâmbătă, iunie 6, 2026
Sunteți Aici Home » SOCIAL » BURSA LOCURILOR DE MUNCĂ PENTRU DÂMBOVIŢENI! Pe 19 aprilie, la Casa de Cultură a Sindicatelor

BURSA LOCURILOR DE MUNCĂ PENTRU DÂMBOVIŢENI! Pe 19 aprilie, la Casa de Cultură a Sindicatelor 

Este primul târg general de joburi organizat anul acesta de către Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă.

Evenimentul va avea loc pe 19 aprilie, începând cu ora 10:00, la Casa de Cultură a Sindicatelor din Târgovişte.

Până la sfârşitul săptămânii trecute, şi-au anunţat prezenţa 23 de angajatori, care oferă 200 de locuri de muncă, însă timpul rămas până la organizarea Bursei este suficient pentru a mai veni şi alţii.

De precizat că în judeţul nostru numărul şomerilor depăşeşte 15.000 de persoane, dintre care doar 4.000 sunt indemnizaţi, ceilalţi fiind şomeri neindemnizaţi.

View My Stats