BASCHET: Naționala U18 feminin, învingătoare în amicalele cu Ucraina!

Sursa foto: totalbaschet.ro
Echipa națională a României U18 feminin a susținut, săptămâna trecută, la Oradea, două partide amicale în compania reprezentativei similare a Ucrainei. Formația condusă de Cătălin Tănase a obținut două victorii clare,78-26 și 73-53.
Antrenorul târgoviștean a folosit toate jucătoarele pe care le-a avut la dispoziție, Irina Părău remarcându-se ca fiind cea mai bună din lot.
România va debuta pe 4 august la Campionatul European Divizia B de la Dublin cu un meci împotriva Elveției.
Articol postat in categoria: SPORT

















