BASCHET: CSM Târgovişte înfruntă într-un amical pe Olimpia Braşov

CSM Târgovişte se pregăteşte la intensitate maximă pentru înfruntarea cu Phoenix Galaţi, din primul tur al play-off-ului Ligii Naţionale de baschet feminin. După ce au revenit din mini-cantonamentul de la Gâlma, jucătoarele antrenate de Dan Fleşeriu se pregătesc la foc automat în Sala Sporturilor din Târgovişte.
Pentru a se afla într-o formă cât mai bună în primul joc cu formaţia de la malul Dunării, campioana României va evolua împotriva Olimpiei Braşov, într-un meci amical.
Înfruntarea cu formaţia ardeleană are loc mâine, de la ora 11:00, în Polivalenta târgovişteană. Partida cu Olimpia va reprezenta singurul test de verificare pe care îl va susţine CSM Târgovişte până la primul duel cu Phoenix Galaţi, programat pe 19 martie.
Ionuţ Parghel

















