DE ZIUA COMUNEI, LA GURA OCNIŢEI AU FOST PUŞI ÎN VALOARE COPIII! Petrecerea a fost întregită de artiştii consacraţi

Zi cu adevărat deosebită, astăzi, pentru locuitorii comunei Gura Ocniţei. De la mic la mare, cu toţii au fost invitaţi să petreacă, fiindcă de Sfântul Ilie se sărbătoreşte de câţiva ani ziua localităţii.
Distracţia a început devreme, cu un cros al tineretului, urmat de minunate reprezentaţii ale copiilor de la şcolile din comună: cântec, dans şi
poezie. Mulţi dintre spectatori s-au exprimat la un moment dat că nici măcar nu ştiau că au atâtea talente în comună.
Primarul Sorin Ioniţă a fost într-o formă de zile mari, prinzându-se în horă lângă elevi. La un moment dat, a fost atât de impresionat încât a lăsat să-i apară o lacrimă în colţul ochilor atunci când o copilă recita „Rugă
pentru părinţi”.
Cu această ocazie, în centrul satului Adânca, acolo unde s-a ţinut sărbătoarea comunei Gura Ocniţei, au poposit şi „Arenele de joacă Junior”, iar copiii s-au putut bucura mai multe ore de cadoul oferit lor de Primăria şi Consiliul Local.
Spre seară, pe scenă au urcat artişti consacraţi ai folclorului românesc şi ai muzicii uşoare, împreună cu „Caravana lui Axinte”, ziua încheindu-se cum nu se poate mai bine.
Tot astăzi, la Săcuieni a fost inaugurat şi Centrul Biblionet, astfel că de luni, 22 iulie, toată suflarea satului va avea acces gratuit la calculatoare cu conexiune la internet.

















