Știri, Muntenia-Sud, România|joi, iunie 25, 2026
Sunteți Aici Home » staţie epurare

staţie epurare

DÂMBOVIŢA: Ministrul Mediului a inaugurat noua staţie de epurare a oraşului Titu. FOTO

Graţiela Leocadia Gavrilescu – ministrul Mediului a întreprins astăzi, 7 septembrie, o vizită de lucru în judeţul Dâmboviţa, ocazie cu care a participat la inaugurarea staţiei de epurare a oraşului Titu, investiţie de 12,5 milioane de lei, fără TVA, realizată din fonduri europene nerambursabile prin Programul Operaţional Sectorial Mediu 2007 – 2013. Noua staţie de epurare se află în ...Articol Complet

DÂMBOVIŢA: Comuna Vişineşti a păşit pe drumul spre civilizaţie cu ajutorul fondurilor europene

Astăzi, la Vişineşti, primarul localităţii – Nicolae Stoica, preşedintele Consiliului Judeţean Dâmboviţa – Adrian Ţuţuianu şi prefectul Ioan Marinescu au tăiat, după cum este obiceiul, panglicile inaugurale la două ...Articol Complet

DÂMBOVIŢA: Oraşul Târgovişte va avea cel mai modern sistem de tratare a apelor uzate din România

Conducerea Companiei de Apă Târgovişte-Dâmboviţa a organizat astăzi, 21 martie, o vizită informală în teren, pentru a vedea stadiul implementării proiectului „Extinderea şi reabilitarea infrastructurii de apă şi apă ...Articol Complet

Staţia de epurare Târgovişte-Sud, reabilitată şi modernizată după zeci de ani

Compania de Apă Târgovişte-Dâmboviţa derulează în momentul de faţă cel mai mare proiect din România, finanţat din fonduri europene nerambursabile pe Programul Operaţional Sectorial de Mediu. Proiectul presupune 17 ...Articol Complet
View My Stats