Căutare
-
-
-
Vremea in Muntenia
-
HOROSCOP
Parteneri
staţie epurare
DÂMBOVIŢA: Ministrul Mediului a inaugurat noua staţie de epurare a oraşului Titu. FOTO
Graţiela Leocadia Gavrilescu – ministrul Mediului a întreprins astăzi, 7 septembrie, o vizită de lucru în judeţul Dâmboviţa, ocazie cu care a participat la inaugurarea staţiei de epurare a oraşului Titu, investiţie de 12,5 milioane de lei, fără TVA, realizată din fonduri europene nerambursabile prin Programul Operaţional Sectorial Mediu 2007 – 2013. Noua staţie de epurare se află în ...Articol Complet
DÂMBOVIŢA: Comuna Vişineşti a păşit pe drumul spre civilizaţie cu ajutorul fondurilor europene
Astăzi, la Vişineşti, primarul localităţii – Nicolae Stoica, preşedintele Consiliului Judeţean Dâmboviţa – Adrian Ţuţuianu şi prefectul Ioan Marinescu au tăiat, după cum este obiceiul, panglicile inaugurale la două ...Articol Complet
DÂMBOVIŢA: Oraşul Târgovişte va avea cel mai modern sistem de tratare a apelor uzate din România
Conducerea Companiei de Apă Târgovişte-Dâmboviţa a organizat astăzi, 21 martie, o vizită informală în teren, pentru a vedea stadiul implementării proiectului „Extinderea şi reabilitarea infrastructurii de apă şi apă ...Articol Complet
Staţia de epurare Târgovişte-Sud, reabilitată şi modernizată după zeci de ani
Compania de Apă Târgovişte-Dâmboviţa derulează în momentul de faţă cel mai mare proiect din România, finanţat din fonduri europene nerambursabile pe Programul Operaţional Sectorial de Mediu. Proiectul presupune 17 ...Articol Complet



















