SFIDARE PE FAȚĂ

Ați văzut, Cosma de la Prahova,liderul PSD iubit de șefii de la București, a făcut-o de oaie.
A dovedit că persoanele cu handicap nu prea contează pentru vicepreședintele Regiunii Sud. Ce atâta tam-tam pentru câțiva bătrâni care abia se mișcau.
Dialogul dintre Mircea Cosma și realizatoarea TV Dana Grecu de la Antena 3 mi s-a părut oribil.
Nu credeam că un social-democrat considerat, dar nu testat, pur-sânge poate da dovadă de așa de multă răceală, lipsă de considerație, ironie, batjocoră.
Pentru asemenea calități l-a vrut Ponta mare șef peste Regiunea de Sud? Pentru asemenea prestație fuseseră atenționați delegații la Congresul PSD, cu două săptămâni înainte, să-l voteze pe Cosma? Uite așa, prin astfel de ieșiri a la Cosma, se duc de râpă partidele de stânga.
De fapt, nu a mai rămas decât numele de social democrație. Totul e plin de baroni, interese și omizi care așteaptă să devină fluturi.

















