Săgeata Albastră, în flăcări La Târgoviște
Un tren Săgeata Albastră care circula pe ruta București-Târgoviște a luat foc pe câmpul dintre Udrești și Combinatul Mechel. În vagoane se aflau circa 45 de călători care au fost evacuați în siguranță de personalul garniturii.
Pompierii au sosit rapid la fața locului, reușind să stingă incendiul izbucnit. Din primele cercetări se pare că focul a pornit de la motorul trenului.
Articol postat in categoria: ACTUALITATE

















