Știri, Muntenia-Sud, România|joi, iunie 11, 2026
Sunteți Aici Home » SOCIAL » Laboratorul verde al reciclării ajunge la Pucioasa

Laboratorul verde al reciclării ajunge la Pucioasa 

Eco-Rom Ambalaje, in parteneriat cu Ministerul Educatiei, Cercetarii, Tineretului si Sportului si cu Ministerului Mediului si Padurilor, au lansat in premiera in Romania, programul Laboratorul Verde al Reciclarii, o inovatie in ceea ce priveste proiectele educaționale.

Acesta are ca scop initierea celor mici in universul colectarii selective si al reciclarii deseurilor de ambalaje prin intermediul unei experiente multimedia dinamice si interactive.

Cu ocazia sosirii Laboratorului Verde al Reciclarii in orasul Pucioasa, va invitam vineri, 12 octombrie, la ora 13:30, la Scoala “Elena Donici Cantacuzino”, pe Strada Republicii nr. 123, sa experimentati colectarea selectiva in varianta 2.0.

Va fi prezenta la eveniment Rovana Plumb, Ministrul Mediului si Padurilor.

View My Stats