Dănuț Gabriel Sandu, primarul cel mai tare la alegeri
Primarul comunei Voinești, Gabriel Dănuț Sandu, reprezentantul USL, se poate considera un fericit. La alegerile locale din 10 iunie, edilul, iubit de consătenii săi, a obținut cel mai bun scor din județ. Gabriel Dănuț Sandu a fost repus pe funcție cu peste 90% din voturile valabil exprimate. La secția de votare din satul de centru, Voinești, Sandu Gabriel Dănuț a fost reales cu 91,2%. La aceiași secție, PDL a scos doar 4,8%. ”Omul care aduce ploaia”, respectiv candidatul Partidului Poporului a obținut 3,9%, iar PRM doar 3 voturi.
Articol postat in categoria: ADMINISTRAŢIE

















