Politică şi bătaie de joc!
Liberalii dâmboviţeni, mai precis partea care răspunde de comunicare şi relaţia cu presa, m-au lăsat cu gura căscată sau, poate, în felul lor, au fost corecţi. Oricum, sunt dezamăgit de afirmaţiile lansate cu atâta siguranţă de doi tipi intraţi demult în politică, Gabriel Grozavu şi Gabriel Plăiaşu.
Ce doi „G” au declarat, cred eu nu cu mintea limpede, că liberalii, în consiliul local, cel judeţean, ba chiar şi în Parlament, reprezintă doar electoratul lor, nu au treabă cu restul prostimii. Adică, cei doi politruci de soi ai judeţului au recunoscut că în România se lucrează doar pe găşti sau… grupuri politice, cum le place lor să spună. Ajungem în funcţii de conducere pentru ai noştri, să avem grijă de ei, restul nu ne interesează!
Vorbele „de duh” scuipate de Plăiaşu şi Grozavu, din punctul meu de vedere, sunt insultătoare, greţoase, nedemne pentru rangul lor. Merită apreciaţi, în schimb, pentru sinceritate. Au recunoscut că, de 26 de ani încoace, noi, poporul alegător, doritor de bine, ne tot amăgim, sperăm într-o viaţă mai bună, ne încredem zadarnic în clasa conducătoare.
Politicienii noştri de ocazie, fiindcă alţii mai buni nu s-au născut, ne spun, calmi, detaşaţi, că ei nu au treabă cu ţara, cu poporul, ci doar cu electoratul lor, cu simpatizanţii şi membrii lor de partid!
Din cauza asta am ajuns unde am ajuns, fiindcă interesul general nu a primat. Politicienii nu s-au ocupat decât de satisfacerea lor şi a propriei clientele. Ruşine!

















