Știri, Muntenia-Sud, România|miercuri, iunie 24, 2026
Sunteți Aici Home » ADMINISTRAŢIE » Noroaie ca la… Dâlga în Micro IX

Noroaie ca la… Dâlga în Micro IX 

Este jale, mai ales când plouă. Locatarii sunt forţaţi să-şi încalţe cismele de cauciuc şi atunci când vor să ducă gunoiul la tomberon. Este bine să le aibă chiar şi în dotarea autoturismului, altfel nu au cum să coboare din maşină în parcarea care este toată o baltă.

Perimetrul dintre blocuri nu a fost amenajat şi arată ca uliţele din cătunele îndepărtate ale judeţului. „Este de nedescris. Nu ştiu cum să ne mai descurcăm. Vedeţi, acum când plouă, trebuie să ne dotăm cu cisme de cauciuc, ca să răzbatem prin noroi”, spune un pensionar.

Primarul Gabriel Boriga spune că trimite chiar astăzi o echipă la faţa locului pentru a găsi soluţii de rezolvare a problemei.

View My Stats