PRAHOVA: Se pregăteşte scumpirea căldurii în Ploieşti

Foto: observatorulph.ro
Potrivit observatorulph.ro, Primăria Ploieşti ascunde cererea prin care furnizorul de energie termică – Dalkia Termo Ploieşti – a solicitat majorarea preţului gigacaloriei, de la 231 lei, cât este în prezent, la 260 lei.
Practic, este vorba despre o creştere cu 13% a tarifului la căldură şi apă caldă. Solicitarea Dalkia a fost depusă la Autoritatea Naţională de Reglementare pentru Serviciile Comunitare de Utilităţi Publice încă din luna decembrie şi se află în acest moment în analiză.

















