Știri, Muntenia-Sud, România|miercuri, iunie 24, 2026
Sunteți Aici Home » ACTUALITATE » ”Tigaia magică” i-a adus o amendă de 1.000 de lei

”Tigaia magică” i-a adus o amendă de 1.000 de lei 

O patrulă din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Dâmboviţa, care acţiona pentru prevenirea şi combaterea faptelor antisociale, a depistat în zona unui complex comercial din municipiul Târgovişte o persoană care aborda trecătorii pentru a le oferi spre vânzare articole de îmbrăcăminte şi produse de uz casnic, la preţuri modice.

În urma verificărilor efectuate de către jandarmi, s-a stabilit că D.Janos în vârstă de 30 ani comercializa ambulant produsele respective, fără a putea justifica provenienţa acestora.

Marfa a fost ridicată în vederea confiscării pe bază de proces – verbal şi a fost aplicată o amendă contravenţională în cuantum de 1000 lei, pentru vânzarea ambulantă a oricăror mărfuri în alte locuri decât cele autorizate de primării sau prefecturi.

Sursa: IJJ Dâmbovița

View My Stats